Punkt Aktywizacji II w Bytomiu

Osoby niepełnosprawne intelektualnie bywają postrzegane jako niezdolne do uczenia się, samodzielnego myślenia, a co się z tym wiąże również pracy. Skutecznie te stereotypy łamie Punkt Aktywizacji II w Bytomiu, który wyszukuje odpowiednie stanowiska pracy dla osób ze znacznym i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym. W miejscu pracy doradcy zawodowi, trenerzy wspierają nie tylko pracownika, ale również pracodawcę.

Punkt Aktywizacji II
ul. Kościuszki 9/32, Bytom
bytom@systemowy.psouu.org.pl
telefon: (32) 389 11 66
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek od 7 do 15

Do pracy przez sztukę
W celu zwiększenia możliwości zatrudnienia osób niepełnosprawnych intelektualnie realizowany jest na terenie województwa śląskiego projekt, w którym 20 tych osób jest szkolonych z technik aktorskich, tworzenia scenografii, dekoracji, kostiumów, przygotowywania wystaw. Podczas warsztatów powstaną filmy wideo, które będą stanowiły portfolio każdego uczestnika. Docelowo takie portfolio trafi do rąk potencjalnego pracodawcy – głównie do instytucji artystycznych.

W ramach projektu przygotowano również seminaria i warsztaty dla opiekunów osób niepełnosprawnych oraz instruktorów pracujących z tymi osobami.
Rodzice i opiekunowie poznają podstawy prawa pracy w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych, uzyskają porady jak radzić sobie w sytuacji stresogennej, rozwiną umiejętność komunikowania się z osobą niepełnosprawną intelektualnie.

Inicjatorzy projektu – Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Pokochaj mnie” i Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia „Razem” – mają nadzieję, że przyczyni się on do poszerzenia możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną właśnie w placówkach artystycznych.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i współfinansowany z środków Unii Europejskiej.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również