Różowy transformator Stoen Operator wspiera kobiety w walce z rakiem piersi

Stacja stołecznego operatora systemu dystrybucyjnego zyskała właśnie nowy, różowy transformator. Ten wyjątkowy sprzęt o mocy 630kVA wyprodukowany przez Hitachi Energy dla Stoen Operator został zamontowany przy jednym z oddziałów spółki na warszawskich Bielanach. Oprócz zapewnienia niezawodności dostaw energii dla tysięcy gospodarstw domowych z tej części miasta, wesprze także lokalne działania na rzecz walki z rakiem piersi.

Stoen Operator, który dostarcza energię elektryczną do ponad miliona klientów na terenie stolicy i okolic w partnerstwie z Hitachi Energy dołączył w tym roku do wspierania obchodów Miesiąca Świadomości Raka Piersi. W zaawansowanym technologicznie centrum badawczym i produkcyjnym Hitachi Energy w Łodzi, został wyprodukowany unikalny transformator dystrybucyjny. Urządzenie o mocy 630kVA w kolorze różowym wspiera inicjatywę Miesiąca Świadomości Raka Piersi. Część dochodu ze sprzedaży transformatora zostanie przekazane na rzecz łódzkiego klubu Amazonka – samopomocowej i edukacyjnej grupy wsparcia kobiet, które doświadczyły nowotworu piersi.

– Nasza inicjatywa z Hitachi Energy ma znaczenie nie tylko biznesowe. Podczas gdy sektor energetyczny jest tradycyjnie uważany za zdominowany przez mężczyzn, nasza organizacja, Stoen Operator, z dumą zatrudnia również wiele kobiet. Poprzez symboliczny kolor transformatora wyrażamy nasze zaangażowanie we wspieranie naszych koleżanek nie tylko w ich pracy zawodowej, ale także w życiu osobistym. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu – mówi Tomasz Żuraw, dyrektor Usług Sieciowych w Stoen Operator.

Nowy transformator w nietypowym, różowym kolorze został częścią wyposażenia jednego z oddziałów Stoen Operator w Warszawie.

kat/, fot. mat. pras.

Data publikacji: 20.11.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również