Rozpoczął się konkurs na projekt koszulki dla uczestników 9. Biegu po Oddech na rzecz chorych na mukowiscydozę

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą ogłosiło konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną uczestnicy 9. edycji Biegu po Oddech. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby, a jednocześnie popularyzację wydarzenia organizowanego w celu wsparcia podopiecznych PTWM. Konkurs pomaga promować Santander Consumer Bank, który wspiera Bieg po Oddech.

Już 1 kwietnia 2024 r. rozpocznie się wirtualna część 9. edycji Biegu po Oddech, podczas której uczestnicy tradycyjnie będą mogli przejść lub przebiec 5 km w dowolnym miejscu i czasie na rzecz chorych na mukowiscydozę. W tym roku Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zorganizowało konkurs na projekt koszulki, w której pobiegną zawodnicy zarówno w biegu wirtualnym, jak i stacjonarnym 1 września br. w Zakopanem. Ma to na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tej choroby, a także dalszą popularyzację inicjatywy charytatywnej, jaką jest Bieg po Oddech. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zebrane środki finansowe od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków, czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Ponadto wydarzenie pozwala zwiększać wiedzę na temat tej choroby i integrować zmagające się z nią osoby oraz ich rodziny. Konkurs pomaga promować Santander Consumer Bank, który wspiera Bieg po Oddech.

– Wiemy, że wielu biegaczy przywiązuje dużą wagę do stroju sportowego, który musi być wygodny, dobrze odprowadzać pot i przylegać do ciała – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. – Zawsze dbaliśmy o to, żeby nasze biegowe koszulki były nie tylko wysokiej jakości, co gwarantuje producent, ale także atrakcyjne wizualnie. W tym roku ogłosiliśmy konkurs na ich projekt, w którym może wziąć udział każdy zainteresowany. Wybór zwycięskiego konceptu powierzymy sympatykom naszej imprezy podczas głosowania na Facebooku – dodaje Czerwińska-Wyraz.

– Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak ważną inicjatywę, jaką jest Bieg po Oddech i działania na rzecz osób chorych na mukowiscydozę – mówi Sylwia Małycha, Menadżer ds. komunikacji wewnętrznej i PR w Santander Consumer Banku. – Nasi pracownicy i pracowniczki aktywnie angażują się w pomoc dla PTWM, dlatego cieszę się, że już niebawem rozpocznie się kolejna edycja biegu, podczas której wszyscy włączymy się w pomoc osobom dotkniętym przez tę chorobę. Konkurs na projekt koszulki biegowej jest również doskonałą okazją do promocji tego wydarzenia, a przy tym wspólną zabawą w jednym, szczytnym celu – dodaje.

Kilka słów o zasadach
Konkurs jest skierowany do pełnoletnich osób fizycznych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jeden, oryginalny projekt graficzny, który nie był wcześniej publikowany. Termin składania prac upływa 16 lutego o godz. 15:00. Nadesłane projekty będą oceniane pod kątem kreatywności, estetyki i zgodności z tematem. Następnie komisja konkursowa wybierze dwie najlepsze prace, które zostaną poddane pod głosowanie na fanpage’u 9. Biegu po Oddech na Facebooku. Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów. Nagrodą dla najlepszej pracy będzie voucher pobytowy na dwie doby dla dwóch osób w Nosalowy Dwór Resort & Spa, ze śniadaniem i obiadokolacją, parkingiem oraz dostępem do wellnes, do wykorzystania aż do marca 2025 r.

Więcej szczegółów na temat konkursu jest dostępnych na stronie Polskiego Towarzystwa do Walki z Mukowiscydozą pod hasłem „Bieg po Oddech”.

tuk/

Data publikacji: 25.01.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również