Ruszył portal onkolodzy.net

Ruszył portal onkolodzy.net

W sieci ruszyło wirtualne Biuro Interwencji Onkologicznej, portal onkolodzy.net, niosący wsparcie onkologiczne dla pacjentów oraz lekarzy. W ciągu pierwszych godzin funkcjonowania serwisu skorzystało z niego kilkadziesiąt osób.

Biuro działa nieodpłatnie przez całą dobę. Na podstawie wypełnionej, anonimowej ankiety eksperci zaproponują pacjentowi badania, zasugerują diagnozę i sposób leczenia oraz ośrodek, do którego można się zgłosić, aby uzyskać pomoc. Odpowiedź ma być gotowa w ciągu 48 godzin.

Przedsięwzięcie zostało stworzone przez Społeczną Fundację „Ludzie dla Ludzi”, przy współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu.

Prezes fundacji, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu Dariusz Godlewski powiedział, że dzięki portalowi może poprawić się proces diagnostyki pacjentów onkologicznych.

„Dużo się mówi o tym, że czas diagnozy i rozpoczęcia leczenia jest wydłużony, bo trwa od 2 do 12 miesięcy. Ten portal ma nieść pomoc osobom na różnym etapie diagnozy oraz tym, którzy mają wątpliwości czy diagnoza jest kompletna” – mówił na konferencji inicjującej przedsięwzięcie.

Serwis miał ruszyć na początku lutego, jednak jego działanie na kilkanaście dni sparaliżowała awaria.

„Mieliśmy pewne problemy z serwerem, one zostały już usunięte a strona odblokowana. Portal jest w pełni funkcjonalny, bezpieczny. Przeprowadziliśmy szereg prób i nie przewidujemy kolejnych kłopotów” – powiedział w sobotę PAP Godlewski.

Przy obsłudze serwisu stale pracować ma czterech poznańskich specjalistów, wśród nich chirurg, onkolog i radiolog. Jak zaznaczają pomysłodawcy strony, jeśli zainteresowanie tą formą konsultacji będzie duże, to zostaną zaangażowani kolejni lekarze. (PAP)

rpo/ par/

Data publikacji: 23.02.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również