Ruszyła kampania informacyjna Onkoukraina

Rzecznik praw pacjenta objął patronatem honorowym kampanię informacyjną OnkoUkraina dedykowaną uchodźcom z Ukrainy, którzy wymagają leczenia onkologicznego w Polsce. Jest ona skierowana do uchodźców z Ukrainy, rodzin goszczących w Polsce, lekarzy pierwszego kontaktu oraz innych organizacji pozarządowych, której celem jest przekazywanie aktualnych i rzetelnych informacji dot. leczenia uchodźców z Ukrainy w Polsce.

– Wobec tragicznych wydarzeń na Ukrainie z wielkim niepokojem i solidarnością myślimy o obywatelach Ukrainy, a w szczególności o ukraińskich pacjentach onkologicznych. Wielu z nich może być zmuszonych do opuszczenia kraju, a ich dalsza diagnostyka i leczenie staną pod znakiem zapytania. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić kampanię informacyjną OnkoUkraina– mówi Joanna Frątczak-Kazana z Onkofundacji Alivia.

W ramach kampanii uruchomiony został serwis informacyjny i skrzynka kontaktowa: onko_ukraine@alivia.org.pl, którą obsługują pracownicy i przeszkoleni wolontariusze Onkofundacji Alivia. Kontakt odbywa się w czterech językach: polskim, ukraińskim, angielskim i rosyjskim.

Onkofundacja Alivia udzieliła pomocy już kilkudziesięciu pacjentom onkologicznym z Ukrainy.

Partnerami inicjatywy zostali: Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, Nationale Nederlanden oraz Polskie Forum Migracyjne.

Strona internetowa kampanii OnkoUkraina: www.alivia.org.pl/kampania/onkoukraina/

pr/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 04.03.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również