Spacer po zdrowie, nie tylko własne

10 września w Warszawie po raz siódmy w Polsce wszyscy chętni mogli uczestniczyć w ECCO Walkathonie. Akcja polega na tym, że za każdy przebyty przez uczestnika spaceru kilometr firma ECCO wpłaca 4 złote na konto wybranej przez niego organizacji charytatywnej. W tegorocznej edycji 19 540 osób łącznie przekazało w ten sposób 706 800 złotych na organizacje charytatywne!

W tym roku środki zostały przekazane na projekty realizowane przez trzy organizacje: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które otrzymane pieniądze przekaże na wsparcie Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Puchatek” w Biłgoraju, Fundacja TVN „Nie jesteś sam” pomagająca m.in. dzieciom chorym na mukowiscydozę oraz Fundacja Radia ZET, która zakupi sprzęt medyczny ratujący życie najmłodszych pacjentów z wrodzonymi wadami serca Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Ponadto każde dziecko, biorące udział w tym przedsięwzięciu, „przekazało” dodatkowe 15 złotych na wsparcie warszawskiego ZOO i budowę letniej siedziby dla najmniejszych małpek świata – pigmejek i uistiti. Łączna wysokość dotacji „wychodzonej” przez niemal 4 tysiące dzieci wyniosła 58 800 złotych.

Również internauci wirtualnie wzięli udział w akcji. Dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na profilu ECCO Walkathonu na Facebooku, każdy nowy fan to dodatkowa złotówka na rzecz akcji. Dodatkowo zebrano 10 000 złotych na pomoc potrzebującym.
Pierwszy ECCO Walkathon odbył się w Kopenhadze w 1999 roku. Pomysłodawcą imprezy oraz jej nazwy jest założyciel firmy ECCO Karl Toosbuy.
W ciągu dwunastu lat tej międzynarodowej dobroczynnej imprezy uczestnicy wszystkich edycji przeszli wspólnie rekordowy dystans 2,4 mln kilometrów, który odpowiada 60 okrążeniom naszego globu.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również