Święta tuż, tuż

Święta Wielkanocne coraz bliżej, a na katowickim Giszowcu przygotowania do nich już się rozpoczęły. Seniorzy wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowali piękne kartki świąteczne, które będą przekazane pacjentom Zakładu Opieki Długoterminowej Epione w Janowie.

W poprzednich latach również wspólnie przygotowywali występy i koncerty, ale obecnie z powodu pandemii nie ma wstępu do placówek medycznych i mogą tylko złożyć życzenia za pomocą własnoręcznie wykonanych kartek.

Seniorki spotkały się w Giszowieckim Centrum Kultury Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej aby przygotować pod okiem doświadczonej instruktorki wielkanocne palmy. Było gwarnie, wesoło i w końcu każdy mógł się pochwalić przepiękną palmą.

2 kwietnia w siedzibie WTZ odbył się kiermasz wielkanocny, podczas którego mieszkańcy dzielnicy mogli zaopatrzyć się w różnorodne ozdoby świąteczne i wyroby wykonane przez warsztatowiczów. Były więc kolorowe pisanki, kurki i koguciki, króliczki, baranki, ale i ozdobne torby, pudełka, zakładki do książek i świąteczne zawieszki.

Było mnóstwo kupujących, a zgormadzone fundusze zostaną przeznaczone na działalność integracyjną.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. em/

Data publikacji: 04.04.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również