Turniej programowania Hackathon plus – już wkrótce

23 i 24 listopada br. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje w Warszawie kolejną edycję turnieju programowania Hackathon plus.

Celem przedsięwzięcia jest znoszenie barier w dostępności, stworzenie np. aplikacji mobilnych lub serwisów internetowych, podnoszących jakość życia i wspierających samodzielne funkcjonowanie osób o szczególnych potrzebach – w tym seniorów i osób z różnymi dysfunkcjami.

– Zależy nam na tym, aby uczestnicy Hackathonu plus zaproponowali ciekawe i wartościowe rozwiązania w obszarach takich jak architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja i usługi. Wydarzenie wpisuje się w założenia programu Dostępność plus -powiedziała przedstawicielka biura prasowego Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Turniej skierowany jest do programistów oraz osób zajmujących się rozwojem oprogramowania i wszystkich tych, którzy umieją identyfikować problemy i potrafią zaproponować kreatywne rozwiązania w obszarach takich jak: architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi.

Organizator – wsparty Funduszami Europejskimi – przewiduje nagrody:20 tys. zł, 12 tys. oraz 8 tys. zł za kolejno – 1., 2.i 3. miejsce.

IKa, fot. pixabay.com
Data publikacji: 21.10.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również