Tydzień Osób Niepełnosprawnych w Elblągu

Tydzień Osób Niepełnosprawnych w Elblągu

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych (ERKON) wraz z placówkami, organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych zapraszają na cykl imprez pod nazwą „Nadajemy TON" zaplanowanych w dniach 20-26 maja 2012 roku.

Będzie to jubileuszowy, XX Tydzień Osób Niepełnosprawnych, akcentujący obecność osób niepełnosprawnych w społeczności naszego miasta, ich osiągnięcia i udział w życiu społecznym, a także problemy i potrzeby. Mimo swej tematyki, impreza ta jest skierowana do wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic.
Honorowy patronat nad całym Tygodniem objął Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

tydzien_2012_plakatA3-724x1024

Obchody XX TON rozpoczną się festynem, który odbędzie się 20 maja 2012 roku na Placu Kazimierza Jagiellończyka w godz. 12.00-20.00.
Przygotowaliśmy bogaty program na tych kilka godzin:
– podczas festynu swoją działalność zaprezentują placówki, organizacje oraz instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym ERKON,
– na scenie wystąpią dzieci i młodzież z różnych placówek i organizacji,
– odbędzie się pokaz statyczny szybowca z instruktorem,
– przewidziane są konkursy z nagrodami,
– gwiazdą wieczoru będzie Ryszard Rynkowski z uczestnikami programu „Bitwa na głosy”,

Festyn to dopiero początek. W ciągu całego tygodnia, w poszczególnych placówkach będą odbywały się imprezy towarzyszące. Na zakończenie obchodów TON, 26 maja zaplanowaliśmy piknik integracyjny w Fundacji Końskie Zdrowie.

Przez lata nie zmienił się cel imprezy, jakim jest integracja. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne tak samo potrafią się bawić jak osoby sprawne, że mogą razem uczestniczyć wżyciu kulturalnym i w różnych imprezach. Cieszymy się, że udaje nam się przełamywać bariery i że otwiera się na nas coraz więcej ludzi, także spoza Elbląga.

Zapraszamy serdecznie.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również