Urząd produktów leczniczych: jeśli nie czujesz się dobrze po przyjęciu leku, zgłoś działanie niepożądane

Jeśli nie czujesz się dobrze po przyjęciu leku, zgłoś jego działanie niepożądane. Zgłaszanie działań niepożądanych wpływa na poprawę bezpieczeństwa stosowania leków – przypomina Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Urząd zamieścił 13 lutego na swoim profilu na Twitterze krótki filmik zachęcający do zgłaszania niepożądanych działań leków.

„Zawsze zgłaszaj działania niepożądane. Razem sprawimy, że leki będą bezpieczniejsze dla każdego. Dzięki temu ty i inni pacjenci otrzymają lepsze leczenie” – przekonuje urząd.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych prowadzi kampanię społeczną „Lek Bezpieczny”. Ma ona uświadamiać Polaków w zasadach bezpiecznego stosowania leków, przeciwdziałać ich nadużywaniu, wyeliminować stosowania leków pochodzących z nielegalnych źródeł, będących poza oficjalnym obiegiem farmaceutycznym.

Kampania zwraca też uwagę pacjentom na możliwość występowania działań niepożądanych związanych z terapią i na możliwość zagrożeń wynikających z interakcji leków. (PAP)

Agata Zbieg

Data publikacji: 13.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również