W Radomiu powstanie nowoczesne Centrum Rehabilitacji

W Radomiu powstanie nowoczesne Centrum Rehabilitacji

W Radomiu - w ramach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana - powstanie nowoczesne Centrum Rehabilitacji. Koszt inwestycji to ponad 45,5 mln. 19 października została podpisana umowa z wykonawcą prac. Centrum ma być gotowe w 2020 roku.

Centrum Rehabilitacji będzie w wyremontowanym dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany o nowe, sześciopiętrowe skrzydło. – W Centrum będzie znajdowało się wszystko to, co niezbędne do prowadzenia nowoczesnej rehabilitacji medycznej – zapowiedział odpowiedzialny za radomską służbę zdrowia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

W 2020 r. do nowego obiektu zostaną przeniesione oddziały rehabilitacyjne z ulicy Giserskiej (łącznie 54 łóżka) i Zakład Rehabilitacji, który teraz jest w budynku głównego szpitala. W Centrum znajdą się też poradnie specjalistyczne, m.in. rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, pracownie diagnostyczne m.in. RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne. Zakres inwestycji obejmuje także zagospodarowanie terenów wokół. Planowana jest budowa terenu rekreacyjno–rehabilitacyjnego dla pacjentów, a także dróg wewnętrznych i miejsc parkingowych oraz remont tunelu między Centrum Rehabilitacji a budynkiem szpitala.

Przetarg na budowę Centrum Rehabilitacji wygrało konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalistyczne oraz Erekta Budownictwo. Wykonawca ma przebudować istniejący budynek i wybudować nowy obiekt oraz wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt. (PAP)

Ilona Pecka, fot. pixabay.com

Data publikacji: 20.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również