W tym projekcie wszystko jest wyjątkowe!

„Wyjątkowe terapie dla wyjątkowych rodzin” to projekt realizowany przez Fundację Początek Świata ze Swarzędza, współfinansowany przez Fundację PZU, w ramach programu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”.

Działaniami projektowymi objętych zostało szesnaście młodych osób z niepełnosprawnościami zamieszkujących miejscowości liczące do 30 tys. mieszkańców.

Uczestnicy, w okresie od sierpnia 2023 r. do stycznia 2024 r. korzystają z bezpłatnych oddziaływań terapeutycznych takich jak:
– grupowe zajęcia z zakresu zooterapii tj. dogoterapii, alpakoterapii i hipoterapii;
– grupowe zajęcia z zakresu fizjoterapii w wodzie;
– indywidualne zajęcia z zakresu: fizjoterapii, logopedii, terapii SI oraz terapii psychologicznej.

Ponadto, uczestnicy wraz ze swoim rodzeństwem biorą udział w integracyjnych warsztatach terapeutycznych, a ich rodzice, w spotkaniach grupy wsparcia.

Wydarzeniem podsumowującym realizację projektu będzie balik karnawałowy, który odbędzie się w prowadzonym przez Fundację Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym Początek Świata.

„Wyjątkowe terapie dla wyjątkowych rodzin” to drugi projekt Fundacji Początek Świata realizowany dzięki wsparciu otrzymanemu od Fundacji PZU. Założenia programu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU” doskonale współgrają z misją Fundacji Początek Świata, która swoim wsparciem pragnie otaczać całe rodziny mające dzieci z niepełnosprawnościami, tj. zarówno młode osoby z niepełnosprawnością, jak i ich bliskich.

kat/, fot. Początek Świata

Data publikacji: 05.12.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również