W Wołowie zakończyła się budowa ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami

Ponad 7 mln zł kosztowała budowa i wyposażenie nowo otwartego ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczo-wychowawczego „Niezwykła Kraina” w Wołowie na Dolnym Śląsku. Pomoc będzie mogło tam otrzymać prawie 100 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami.

W 3-kondygnacyjnym budynku znalazły się m.in. placówka edukacyjna, przedszkole integracyjne, a także miejsce na warsztaty zajęciowe i rehabilitację.

W ośrodku pomoc w zakresie usług rehabilitacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych może otrzymać prawie 100 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami. Aktualnie z powodu epidemii koronawirusa będzie tam mogło przebywać ok. 60 osób.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który wziął 11 września udział w oficjalnym otwarciu placówki podkreślił, że taki ośrodek był w Wołowie bardzo potrzebny. – Dotychczas część osób z niepełnosprawnościami z Wołowa musiała szukać pomocy w innych miastach. Ośrodek jest przeznaczony dla potrzebujących z powiatu wołowskiego, choć już pojawiają się pytania o wolne miejsca napływające z całej Polski – mówił.

– Powstanie tego miejsca da możliwość walki z izolacją i wykluczeniem społecznym osób z niepełnosprawnościami, a także zapewni nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu – dodał Paweł Wybierała, członek zarządu województwa.

Koszt budowy i wyposażenia placówki to ponad 7,1 mln zł, a dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 sięga 5,8 mln zł. (PAP)

Agata Tomczyńska, fot. radiorodzina

Data publikacji: 12.09.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również