Wydarzenia w WTZ w Doruchowie

Wydarzenia w WTZ w Doruchowie

Wiosną bieżącego roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie (wielkopolskie) byli świadkami dwu ważnych dla tej społeczności wydarzeń.

26 kwietnia pożegnano bardzo uroczyście, odchodzącą na emeryturę – po 20 latach pracy w Fundacji „Miłosierdzie” w Kaliszu –  kierownik WTZ Jadwigę Skorupkę. Wspólne ze Stanisławem Bronzem, prezesem Fundacji, od podstaw tworzyli placówkę w Doruchowie. Przez kilka lat Jadwiga Skorupka była także równolegle kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy w Doruchowie, prowadzonego również przez Fundację.

Przybyli licznie goście, przedstawiciele władz regionu, także pracownicy i uczestnicy WTZ w Doruchowie podziękowali pani kierownik za pomoc i opiekę, wyrazili słowa najwyższego uznania za wszelkie starania dla dobra i na rzecz osób z niepełno-sprawnościami. Przedstawiciel Fundacji przekazał jej gratulacje i pamiątkowy upominek.

Drugim znaczącym wydarzeniem – w życiu tej właśnie społeczności –  było spotkanie z rodzicami z okazji Dnia Matki. Wzięli w nich udział także zaproszeni goście, m.in. z PCPR w Ostrzeszowie, WTZ w Kaliszu i powiatu ostrzeszowskiego. Piękne życzenia wszystkim mamom złożył prezes Fundacji „Miłosierdzie”. Uczestnicy tej placówki przygotowali program artystyczny, a po odśpiewaniu „sto lat” wręczyli im samodzielnie wykonane upominki.

Był to również idealny czas na zapoznanie rodziców z Magdaleną Wojciechowską, nową kierownik WTZ, która przedstawiła im najbliższe plany działalności warsztatów. Podczas spotkania wszyscy mieli możność obejrzenia nowo zakupionej bieżni treningowej oraz zestawu wypoczynkowego do pokoju wyciszeń dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Mariusz Patysiak, fot. Fundacja „Miłosierdzie”

Zobacz galerię…

Data publikacji: 13.06.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również