XXI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych 2021 już jutro

25 listopada 2021 w Hali Sportowej CENTRUM zapłonie olimpijski znicz. Ten szczególny płomień symbolizujący przyjaźń i współzawodnictwo będzie się palił podczas XXI Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych.

Do Dąbrowy Górniczej zjadą się osoby niepełnosprawne pochodzące ze szkół, ośrodków, WTZ, ZAZ, ŚDS, DPS, itp. z terenu województwa śląskiego, małopolskiego, opolskiego i świętokrzyskiego, by wspólnie się bawić rywalizując w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Niewątpliwie z roku na rok, dąbrowska Paraspartakiada zyskuje na prestiżu. Świadczy o tym nie tylko zwiększająca się liczba uczestników, ale także osób, którzy chętnie wspierają finansowo i chętnie obejmują przedsięwzięcie honorowym patronatem. Paraspartakiada na stałe wpisała się do kalendarza imprez miejskich, osoby niepełnosprawne czekają na nią cały rok. Uczestnicząc w Paraspartakiadzie maja szansę i okazję by pokazać, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

 

Dla osób niepełnosprawnych liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a same zmagania sportowe to tylko przyjemna odskocznia od codzienności i ich naprawdę trudnych zmagań życiowych. Jedni rywalizują i zdobywają sportowe laury, dla innych najważniejsza jest sama obecność na tej imprezie.

Organizatorami tegorocznej Paraspartakiady są: Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom  i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Patronat honorowy nad Paraspartakiadą objęli prezydent Dąbrowy Górniczej, biskup sosnowiecki oraz wojewódzki kurator oświaty w Katowicach. Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków; PFRON, Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza oraz sponsorów.

pr/

Data publikacji: 24.11.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również