Zabawa walentynkowa dla osób niepełnosprawnych w Kaliszu

Zabawa walentynkowa dla osób niepełnosprawnych w Kaliszu

10 lutego, w restauracji „Margo" odbyła się po raz kolejny integracyjna zabawa walentynkowa, w której udział wzięło ok. 150 osób z niepełnosprawnością z placówek rehabilitacyjnych z Kalisza i sąsiednich powiatów.

Imprezę zorganizowała Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, przy współorganizacji Fundacji „Aktywni Zawodowo” i Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Przyjaciele” z WTZ w Przygodzicach, a dobrą zabawę opiekunowie z WTZ w Przygodzicach, którzy zorganizowali dla uczestników kilka zabawnych konkursów. Nagrody w konkursach ufundował prezes Fundacji „Miłosierdzie”, Stanisław Bronz.

Na zabawę przybyli również zaproszenie goście: wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak, Jolanta Mancewicz i Grzegorz Chwiałkowski z Rady Miejskiej Kalisza, dyrektor kaliskiego MOPS Eugenia Jahura, Zenona Kubiak z Biblioteki Miejskiej oraz członkowie Zarządu Fundacji. Obecni byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm – Liliana Kaleta – dyrektor Ośrodka Kształcenia EDUCATOR LB, Małgorzata Skarupa – prezes PBA Developer oraz Janusz Przybył – prezes kaliskiego oddziału firmy PBA Service.
Gości i uczestników przywitał prezes Stanisław Bronz, Wspomniał i uczcił minutą ciszy dwóch niedawno zmarłych przyjaciół Fundacji i WTZ w Kaliszu – senatora RP Stanisława Sikorskiego i Adama Bończyka – zastępcę naczelnika wydz. spraw społecznych i mieszkaniowych UM w Kaliszu. Zabierając głos wiceprezydent Karolina Pawliczak zadeklarowała chęć współpracy i pomoc w realizacji podobnych działań w przyszłości.
Dzięki organizatorom – prezesowi Fundacji oraz Państwu Margocie i Cezaremu Suszyńskim – właścicielom lokalu i sponsorom, stoły były suto zastawione, a cała impreza przebiegała, mimo zimnej pogody, w bardzo gorącej i radosnej atmosferze
Organizacji tego typu imprez przyświeca idea szerszej integracji osób z niepełnosprawnością, spotkania się w większym gronie, nawiązania nowych kontaktów i odnowienia już istniejących.
W dobie towarzyszącego nam kryzysu, gdy – z braku środków – drastycznie ogranicza się podobne działania, tak potrzebne w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, organizowanie imprez tego formatu jest niezmiernie potrzebne i godne słów najwyższego uznania.

Tekst i fot: Mariusz Patysiak

Data publikacji: 13.02.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również