Zdjęcie dla niewidomej matki

Zobaczenie swojego nienarodzonego dziecka na monitorze podczas badania USG jest dla przyszłych rodziców ogromnym przeżyciem. Niektórzy przyglądają się dziecku z zaciekawieniem, inni płaczą z radości.

Jednak nie wszyscy mogą zobaczyć swoje dziecko na zdjęciu USG. Tatiana Guerra straciła wzrok, mając 17 lat. Jako 30-latka zaszła w ciążę i pragnęła bardzo zobaczyć swoje nienarodzone maleństwo. Podczas badanie USG w 20. tygodniu ciąży poprosiła lekarza, by opisał jej nienarodzonego syna. Chciała wiedzieć, jak wygląda jej dziecko. „Czy gdybyś go dotknęła, to potrafiłabyś sobie wyobrazić, jak wygląda twoje dziecko?” – zapytał lekarz. „Tak” – odpowiada Tatiana.

Z pomocą przyszedł jej pomysłowy lekarz, który podłączył ultrasonograf do drukarki 3D i wydrukował zdjęcie synka.

„Chciałabyś go potrzymać, by go poczuć?” – zapytał lekarz i podał jej wydrukowaną podobiznę jej dziecka, na której napisano alfabetem Braille’a: „Jestem twoim synem”. Reakcja Tatiany była niezwykła. Każda mama zasługuje na podobne doświadczenia.

Dzięki drukarkom 3D otworzyły się setki nowych możliwości. Nowa technologia pozwoliła na dokonanie rzeczy niemożliwej. Niewidoma matka, która przed narodzinami dziecka nie mogła zobaczyć swego maleństwa, teraz dotknęła podobizny jego twarzy.

Nagranie z Brazylii, które pokazuje ten wzruszający moment, zdążyło już podbić serca tysięcy internautów. Miłość i technologia okazały się wyjątkowo wzruszającą mieszanką. Scena, w której matka po raz pierwszy dotyka twarzy swojego dziecka, wycisnęła łzy z oczu tysięcy internautów.

Oprac. em/, zrzut z YouTube

Data publikacji: 30.01.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również