34 674 zł na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis!

Uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego ponownie pokazali wielkie serca! Już po raz siódmy dochód z imprezy trafił na konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. 1 marca w auli Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pezes Fundacji prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski odebrał symboliczny czek z rąk zastępcy prezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga, dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i prezesa Fundacji Vena Sport Pawła Żyły.

Na rzecz pomocy najmłodszym pacjentom kardiochirurgii przekazano 34 674 zł z 19. edycji imprezy, która odbyła się 31 grudnia 2023 roku.

– Ogromnie się cieszę, że już po raz kolejny krakowianie wykazali się nie tylko świetną kondycją i fantazją w doborze kostiumów, ale także wielkim sercem do pomagania – podkreślił podczas wydarzenia Andrzej Kulig.

W spotkaniu uczestniczyli również: prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. n. med., prof. UJ Tomasz Mroczek, dyrektor Instytutu Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr. hab. n. med. Dorota Drożdż.

31 grudnia minionego roku ulice Starego Miasta i okolic wypełniły barwne korowody biegaczy rywalizujących na dystansach „Smoczej Piątki” i „Radosnej Dziesiątki” w ramach 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Uczestniczki i uczestnicy pobiegli w fantazyjnych przebraniach, a autorom najbardziej pomysłowych strojów przyznane zostały specjalne nagrody. Dochód z imprezy już po raz siódmy zasilił konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Info: zis.krakow.pl, fot. Anna Nowosielska / ZIS

Data publikacji: 02.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również