9 medali Polaków w tenisie stołowym

W dniach 17-22 marca 2015 r. we Włoszech (Lignano) odbył się klasyfikacyjny turniej międzynarodowy osób z niepełnosprawnością w tenisie stołowym Lignano Master Open. Są to o tyle ważne zawody, że zdobyte punkty mają wpływ na kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Łącznie w konkurencjach indywidualnych i drużynowych Polacy zdobyli 9 medali.

Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (obaj Start Zielona Góra, wspólnie wywalczyli brąz a także srebro i brąz w grze pojedynczej).
Małgorzata Jankowska z IKS-AWF Warszawa indywidualnie zdobyła srebrny medal, a drużynowo wraz z Chorwatką Mirjaną Licić zdobyła brąz. Była szansa na medal z innego kruszcu, ale z powodu kontuzji Chorwatki mecz o finał został oddany walkowerem.
Drużynowo srebrne medale zdobyli także Kamil Bałuszek i Damian Słociński.
W klasie łączonej po brąz sięgnęły Dorota Bucław (IKS-AWF Warszawa) oraz Krystyna Siemienicka (UKS Nowa Sól).
Również Rafał Czuper ze Startu Białystok wywalczył brązowy medal.
W klasyfikacji generalnej reprezentacja Polski zajęła 20 miejsce. Pierwsza trójka to Ukraina, Francja i Korea.