Bartłomiej Mróz coraz bliżej Tokio

Na ostatniej prostej rywalizacji przed igrzyskami polscy sportowcy walczą o swoje paraolimpijskie paszporty. Coraz bliżej tego osiągnięcia jest parabadmintonista Bartłomiej Mróz, który w hiszpańskiej Kartagenie wywalczył brązowy medal w zawodach rangi Race To Tokyo.

W Kartagenie (11-16 maja) rozegrano ostatni turniej, podczas którego parabadmintoniści mogli zdobyć cenne punkty do rankingu kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. Najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik, Bartłomiej Mróz (kat. SU5), wraca z Hiszpanii z brązowym medalem. Po pewnym awansie z grupy, w 1/4 finału nasz zawodnik stoczył pojedynek ze swoim wieloletnim partnerem w deblu, Turkiem Ilkerem Turku. Zwyciężył go w dwóch setach, do 16 i do 18.

W półfinale niestety jednak odpadł po pojedynku z Japończykiem, Taiyo Imai (23:21, 21:10). Nasz zawodnik zajmuje w rankingu „Race to Tokyo” czwarte miejsce, jednak ze względu na kwoty regionalne przysługujące konkretnym kontynentom, ostatecznie z paraolimpijskiej kwalifikacji będzie mógł się cieszyć dopiero po oficjalnym jej zatwierdzeniu na przełomie maja i czerwca.

Dwa krążki wywalczyły nasze reprezentantki w kategorii zawodniczek niskorosłych (SH6) – srebro wywalczyła tu Oliwia Szmigiel, a brązowy medal Daria Bujnicka. Oliwia Szmigiel triumfowała z kolei w rywalizacji mikstów, grając w parze z Francuzem Fabienem Moratem. Ostatni, srebrny medal do kolekcji biało-czerwonych dołożył Denis Grzesiuk, który w grze podwójnej walczył razem z Rosjaninem Ilią Antonienko.