Charytatywny Kraków Business Run

Charytatywny Kraków Business Run

 Zbiórka pieniędzy na protezy nóg dla 25-letniej studentki Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli, to główny cel biegu sztafetowego Kraków Business Run. W imprezie, która odbędzie się w niedzielę w stolicy Małopolski, weźmie udział 2200 osób.

Pochodząca z Podlasia Agnieszka Harasim jest podopieczną Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Urodziła się bez nóg. Obecnie jest studentką pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie; lubi sport – gra w koszykówkę na wózku, posiada patent żeglarski.

Jak mówiła podczas środowej konferencji prasowej, jej stare, ciężkie protezy już się zużyły, a obecne, tymczasowe, pozwalają na poruszanie się w ograniczonym zakresie. Na nowe potrzebuje 80 tys. zł.

Na zakup protez zostanie przeznaczony m.in. dochód z opłat wpisowych. Jednak dzięki wpłatom osób, które nie mogą pobiec w niedzielę, a chcących pomóc Harasim, udało się już zebrać 35 tys. zł. -Nie sądziłam, że jest tyle wspaniałych osób, które zaangażują się w tę sprawę, aż do tego stopnia – powiedziała.

W niedzielnej, drugiej edycji Krakow Business Run ma pobiec 2200 osób. Będą oni rywalizować w pięcioosobowych zespołach. Licząca 19 km trasa została podzielona na pięć okrążeń wokół krakowskich Plant, czyli po jednym 3,8-kilometrowym odcinku dla każdego zawodnika. Bieg rozpocznie się i zakończy na Rynku Głównym. Wezmą w nim udział nie tylko przedstawiciele firm i zaproszonych instytucji, ale także drużyny złożone z gwiazd serialu „Na wspólnej”, „Szpital”, aktorów Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Celem Krakow Business Run, oprócz pomocy podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, jest promowanie zdrowego stylu życia i przedstawienie Krakowa jako miasta przyjaznego działającym tutaj firmom.

W zeszłorocznej, pierwszej edycji imprezy, wystartowało 1025 zawodników z 205 drużyn, reprezentujących 95 krakowskich i małopolskich firm. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, którzy początkowo mieli nadzieję zebrać na starcie 150 zespołów.

Dzięki biegowi udało się zebrać ponad 56 tys. zł, które zostały przeznaczone na zakup protezy nogi dla Justyny Topy. – Chciałam bardzo wszystkim podziękować. Myślę, że bez tej inicjatywy nigdy bym tego celu nie osiągnęła. Spełniły się moje marzenia”- powiedziała w środę 31-latka.

W tym roku biegi pod szyldem Business Run odbędą się nie tylko w Krakowie, ale także Katowicach i Poznaniu. W pierwszym przypadku na starcie ma stanąć 600 osób, zaś w stolicy Wielkopolski – 1800. (PAP)

rcz/ bno/ jbr/

Data publikacji: 12.09.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również