Czy Chorzów będzie gościł ME gr. B w goalball?

Czy Chorzów będzie gościł ME gr. B w goalball?

Katowickie Stowarzyszenie Start gościło w dniach 2-4 lutego delegata z IBSA (International Blind Sports Federation – Międzynarodowej Federacji Sportu Niewidomych) Kari Räsänena, który przyleciał z Finladii.

Wizyta związana była z chęcią zorganizowania przez tę organizację mistrzostw Europy gr. B w goalball w 2018 roku. Weźmie w nich udział około 20 drużyn (10 męskich i 10 żeńskich). W spotkaniu uczestniczył również Marcel Jarosławski – przedstawiciel Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, Piotr Szymala – przedstawiciel WSSiRN Start w Katowicach oraz tłumacz Kamil Obłucki.

Rozmawiano o sprawach organizacyjnych oraz wizytowano obiekty (Hala Sportowa MOSiR-u w Chorzowie, Hala Sportowa na Stadionie Śląskiem, Hala Sportowa SP nr 37 w Chorzowie), w których owe mistrzostwa miałyby się odbyć, a także bazę hotelową (Hotel Fokus i Hotel Bella Notte w Chorzowie) oraz lotnisko w Pyrzowicach. Delegat miał również możliwość zwiedzenia miast Katowice, Chorzów i Bytom. Nie wiadomo jeszcze ile państw ubiega się o organizację mistrzostw, jednak decyzja zapadnie na przełomie lutego i marca. Inicjatorzy jej organizacji w Chorzowie czekają z niecierpliwością!

pr, fot. Start Katowice

Data publikacji: 10.02.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również