Dobra forma polskich kajakarek

Puchar Świata w Duisburgu, który zakończył się 19 maja był sprawdzianem formy zawodników przed Paraolimpiadą, a także możliwością zdobycia nowych kwalifikacji.

I o ile dobra forma kajakarek się potwierdziła, to niestety miejsca jakie zajmowali w finałach w K1 1000 metrów Rafał Rosolski, w K2 200 metrów Piotr Mazur i Dawid Putto, a w K2 1000 Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski nie dawały przepustek na igrzyska.

W Rio de Janeiro zobaczymy kajakarki we wszystkich konkurencjach oraz panów w C1 i C2 na 1000 metrów oraz K1 na 200 metrów.
Polskie kajakarki pokazały w Duisburgu, że są w dobrej formie. Edyta Dzieniszewska-Kierkla bezapelacyjnie wygrała na 1000 m z przewagą trzech sekund nad rywalkami. A wraz z Martą Walczykiewicz, Karoliną Nają i Eweliną Wojnarowską w K4 500 zdobyły brąz. Inna olimpijska osada w składzie Karolina Naja i Beata Mikołaczyk w finale K2 500 m zdobyły srebro przegrywając z Niemkami.

Pasjonującą rywalizację o złoto w jedynce rozegrała Marta Walczykiewicz rywalizując z nowozelandką Lisą Carrington, niestety ostatecznie była trzecia, Polkę wyprzedziła jeszcze reprezentantka Azerbejdżanu.

Bardzo dobrze zaprezentowały się Anna Puławska i Dominika Włodarczyk zdobywając srebrny medal na dwieście metrów.
Panownie w Duisburgu wypadli gorzej. Pewną niespodzianką, było czwarte miejsce kanadyjkowej dwójki na 1000 m Mateusza Kamińskiego i Michała Kudły i brak w finale brązowych medalistów z Mediolanu Piotra Kulety i Marcina Grzybowskiego, którzy w półfinale przypłynęli na 5. miejscu.
Tomasz Kaczor i Vincent Słomiński, pływający na olimpijskim dystansie C1 1000 metrów zajęli 6 i 7 miejsce.