Dobra postawa polskich tenisistów stołowych na China Open

W dniach 07-13 czerwca w Chinach odbyło się tygodniowe zgrupowanie polskich paratenisistów stołowych, zakończone Międzynarodowym turniejem klasyfikacyjnym w Pekinie – CHINA OPEN 2016

W połączonej klasie 1-2 kobiet srebrny medal wywalczyła Dorota Bucław (IKS AWF Warszawa). W połączonej klasie 6-7 kobiet brązowy medal wywalczyła klubowa koleżanka Doroty – Katarzyna Marszał. W klasie 11 kobiet złoty medal dla Krystyny Siemienieckiej (Start Kalisz), która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony nie pozostawiając złudzeń przeciwniczkom.

W tej samej klasie brązowy medal dla Doroty Nowackiej (Opoka Trzebinia). W klasie 2 mężczyzn brązowy medal przypadł w udziale Rafałowi Czuperowi (Start Białystok), który złoty medal przegrał różnicą seta. W klasie 4 mężczyzn medal brązowy dla Rafała Lisa (Szansa Start Gdańsk). W klasie 8 na najniższym stopniu podium melduje się Piotr Grudzień (Start Zielona Góra) zdobywając brązowy medal.

Marcin Skrzynecki (Start Zielona Góra) awansuje z grupy i w ćwierćfinale ulega zawodnikowi z Chin, zajmując miejsce 5-8. Bardziej udany był start Marcina w grze drużynowej. W zespole ze Słowakami Richardem Csejteyem i Mirosławem Jamborem zdobyli srebrny medal. Wygrali 2:0 z drużyną Holandii, 2:0 z zespołem Japonii oraz ulegli drużynie gospodarzy

Karolina Pęk (IKS Jezioro Tarnobrzeg) w „chińskich” mistrzostwach wygrywa z jedną z Chinek, ale to nie wystarcza do awansu do półfinału. Jej klubowy kolega – Krzysztof Żyłka po awansie z grupy ulega w ćwierćfinale Chińczykowi Guo. Maciej Nalepka, również z Tarnobrzega, po rozegraniu meczu 1-3 z mistrzem Igrzysk Paraolimpijskich Feng Panfeng zmuszony jest do rezygnacji z turnieju z powodów zdrowotnych.

Występ naszych reprezentantów należy uznać za udany choć w kilku przypadkach zabrakło szczęścia i przysłowiowej kropki nad „i”, a bilans naszych zwycięstw byłby bardziej okazały.