Dobre wyniki biało-czerwonych podczas PŚ w Planicy!

Między 3 a 10 marca w Planicy, na obiektach częściej kojarzonych ze skokami narciarskimi – a jednak gościnnymi również dla parasportowców, odbyły się zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich i biathlonie. Choć nasi reprezentanci tym razem nie stanęli na podium, to aż czterokrotnie się o nie otarli, i występ w zimowej stolicy Słowenii mogą zaliczyć do udanych.

Najbardziej utytułowani z naszych zawodników, Iweta Faron i Witold Skupień, rywalizację w Planicy rozpoczęli od mocnego akcentu – w biegu krótkim na 5 km zajęli 4 miejsce w swoich kategoriach, rozbudzając apetyty na jeszcze lepsze rezultaty w kolejnych dniach. Iweta powtórzyła swoje osiągnięcie podczas biathlonowego biegu na 12,5 km – od podium dzielił ją jeden celny strzał! Witold z kolei odpadł w półfinale rywalizacji sprinterskiej, a na 12,5 km zajął 7 miejsce.

Równie dobrze radził sobie w tych zawodach Piotr Garbowski, startujący w kategorii osób niewidomych i niedowidzących razem z przewodnikiem, Jakubem Twardowskim. Zajęli oni 4. miejsce w sprincie i tylko nieszczęśliwy wypadek w finale sprawił, że nie stanęli oni na upragnionym podium. Do tego wyniku dołożyli oni również 6. miejsce na 12,5 km i 8. miejsce w biegu na 7,5 km, a każde z tych osiągnięć przełożyło się na ważne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Z zupełnie innymi założeniami do Planicy pojechali Krzysztof Plewa i Monika Kukla, startujący w kategoriach siedzących i debiutujący w tym sezonie na arenie międzynarodowej. Zdobyli oni w Słowenii pierwsze szlify w zawodach rangi Pucharu Świata i cenne doświadczenie przed następnymi sezonami. Z ich startami w następnych latach wiążemy duże nadzieje!

Więcej informacji i szczegółowe wyniki: tutaj z PŚ w biathlonie, a pod tym linkiem z PŚ w biegach narciarskich