Dobre wyniki ciężarowców w Bydgoszczy

Marek Trykacz

W obiektach Kompleksu Sportowego Zawisza w Bydgoszczy 15 maja zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyła w nich czołówka zawodników kadry narodowej przygotowującej się do tegorocznej Paraolimpiady w Rio de Janeiro.

Łączne startowało 88 zawodniczek i zawodników z 18 klubów oraz goszczący w Polsce zawodnicy z Algierii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy Monika Szram z Centrum Rehabilitacji w Grudziądzu, która w kategorii do 41 kg ustanowiła wynikiem 52 kg rekord Polski juniorek i jej kolega klubowy Sebastian Ordański, który w kat. +107 kg gr. II ustanowił wynikiem 176 kg nowy rekord Polski.

Nowe rekordy Polski ustanowili również reprezentanci wrocławskiego Startu: Sławomir Szymański w kategorii do 54kg wycisnął ciężar 135 kg, a jego jego kolega klubowy Damian Kulig w kat. +107kg osiągnął rezultat 215 kg.

Na uwagę zasługują też osiągnięcia zawodniczek gospodarza mistrzostw – Startu Bydgoszcz – juniorka Marta Cieślińska w kategorii 55 kg z wynikiem 45 kg zajęła pierwsze miejsce, na tej samej pozycji uplasowała się Paulina Przywecka-Puziak w kat.73 kg z wynikiem 95 kg. Paulina podchodziła do ciężarów 99 kg i 100 kg, jednak sędziowie dopatrzyli się błędów i nie uznali tych podejść.

Dobrze zaprezentowali się również zawodnicy Zrzeszenia Start z Zielonej Góry: Marek Trykacz w kategorii wagowej 72 kg zdobył złoty medal wynikiem 170 kg, krążek w tym samym kolorze zdobyła Karolina Konopko w kategorii wagowej 45 kg uzyskując wynik 52 kg, który jest jej nowym rekordem życiowym.
Przeprowadzone zawody zostały bardzo dobrze zorganizowane pod względem logistycznym, a wyniki sportowe były na dobrym poziomie.