Dorobek szermierzy w Kanadzie – srebro i trzy brązy

W dniach 27 kwietnia – 1 maja w kanadyjskim Laval odbywały się zawody Pucharu Świata.

Polacy przywieźli cztery medale: jeden srebrny, trzy brązowe. Marta Makowska powtórzyła wynik z Pucharu Świata w węgierskim Eger i wywalczyła srebrny medal w zawodach szpady w kat. B. W rywalizacji we florecie (kat. B) zajęła 13 miejsce wśród 19 startujących zawodniczek.

Renata Burdon startująca w szabli kat. A zdobyła brązowy medal, w szpadzie była 15. Lepsza od niej w tej kategorii była Marta Fidrych, która zajęła 9 miejsce.

W rywalizacji mężczyzn dwaj zawodnicy w kat. B zajęli trzecie miejsca Adrian Castro w szabli i Kamil Rząsa w szpadzie ex equo z zawodnikiem z Białorusi.
W połowie stawki znaleźli się polscy floreciści w kat. A. Zajęli oni odpowiednio 12, 13, 15, i 17 miejsce w gronie 26 zawodników.

Pozostałe miejsca polskich zawodników:
– szpada kat. A
Dariusz Pender – miejsce 8, Norbert Całka miejsce 14, Rafał Ziomek 15, Michał Nalewajek 16, Michał Siatkowski 28.