Drugie złoto Chojnowskiego na ME

Patryk Chojnowski i Igor Misztal (klasa 10) zwyciężyli 21 września w turnieju drużynowym mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Helsinborgu. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli aż 18 medali w szwedzkich zawodach. Tym samym to właśnie Polacy wygrali medalową klasyfikację Starego Kontynentu!

Chojnowski, mistrz i wicemistrz paraolimpijski, wcześniej triumfował w rywalizacji indywidualnej. Na co dzień 29-letni pingpongista jest grający trenerem drużyny superligi AZS AWFiS Balta Gdańsk, a przede wszystkim mistrzem Polski w singlu wśród pełnosprawnych.

W drużynówce wygrały także: Dajana Jastrzębska i Katarzyna Marszał (klasy 6-8).

Drugie miejsca zajęli: Natalia Partyka i Karolina Pęk (10) oraz Krzysztof Żyłka i Rafał Lis (4), a trzecie Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (1-2), Maksym Chudzicki i Michał Deigsler (7), Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień (8), Marek Chybiński i Damian Fira (11).

Wcześniej w grze pojedynczej, poza Chojnowskim, zwyciężyły: Dorota Bucław (1) i Natalia Partyka (10), która w igrzyskach paraolimpijskich występuje od 2000 roku. W debiucie miała 11 lat. Od wielu sezonów jest podstawową zawodniczką kadry narodowej w tenisie stołowym, aktualną wicemistrzynią kraju i brązową medalistką drużynowych ME. Wkrótce czeka ją występ w prestiżowym Pucharze Świata w Chinach. (PAP)

giel/ sab/, freeimages.com

Data publikacji: 23.09.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również