#ExtremalneNurkowanie – przeżyjmy to jeszcze raz!

Rozstrzygnięcie konkursu #ExtremalneNurkowanie miało miejsce po koniec ubiegłego roku, jednak projekt Avalon Extreme pragnie przypomnieć to wyjątkowe wydarzenie, będące niezapomnianą przygodą dla jego zwycięzców! Przypomnijmy jakie emocje towarzyszyły 20 listopada podczas szkolenia wprowadzającego do nurkowania, które odbyło się w najgłębszym basenie w Europie – Deepspot w Mszczonowie!

Ekipa Avalon Extreme oraz instruktorzy Stowarzyszenia ToMaSens, którzy mają doświadczenie w nurkowaniu z osobami z niepełnosprawnościami byli na miejscu od godzin porannych.

Następnie przeprowadzili ponad godzinne szkolenie teoretyczne.

Po omówieniu najważniejszych kwestii i założeniu potrzebnego sprzętu uczestnicy rozpoczęli godzinne szkolenie praktyczne. Niektórzy radzili sobie tak dobrze, że w już w pierwszym wejściu weszli na głębszą część basenu. Później wszyscy udali się na zasłużoną przerwę, żeby po niej odbyć pierwsze w swoim życiu nurkowanie!

Spośród wielu osób z niepełnosprawnościami, które wzięły udział w konkursie #ExtremalneNurkowanie, wyłonione zostały 4, które umieściły na swoich profilach facebookowych najciekawsze zdjęcia, filmy przedstawiające chwile, w których “czują się jak ryba w wodzie”. Kasia, Adrian, Łukasz i Darek – to właśnie oni odważyli się spełnić swoje podwodne marzenie.

– Moje pierwsze w życiu nurkowanie, od razu na głębokich wodach DeepSpot! Niezapomniane przeżycie i przełamanie kolejnych barier – bo do niedawna jeszcze dość mocno obawiałam się wody jako takiej. Ale tu, pod okiem instruktorów-pasjonatów ze Stowarzyszenia ToMaSens czułam się całkowicie bezpieczna i zaopiekowana. Nurkowanie daje totalne poczucie wolności, pozwala mi pozbyć się protezy, która choć na co dzień oczywiście bardzo pomaga mi w życiu, to czasem jednak człowiek ma ochotę ją z siebie zrzucić. A najlepszym potwierdzeniem jaką dało mi to frajdę niech będzie fakt, że już zaczęłam kurs nurkowy – mówi Kasia, zwyciężczyni konkursu #ExtremalneNurkowanie.

Podczas wspólnego obiadu instruktorzy oraz uczestnicy wymienili się wrażeniami z ekscytującego dnia pod wodą. Oglądając poniższą relację filmową, można prawdziwie poczuć, że nurkowanie w najgłębszym basenie w Europie jest naprawdę ekstremalne! Jak potwierdza uczestniczka szkolenia – wystarczy zacząć!

#ExtremalneNurkowanie z Avalon Extreme i ToMaSens-przeżyjmy to jeszcze raz! (fundacjaavalon.pl)

Info: Fundacja Avalon

Data publikacji: 09.01.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również