Już wkrótce XV Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Żywcu

Już wkrótce XV Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Żywcu

W dniach 16-17 marca odbędą się XV Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Podobnie jak w poprzednich latach zawody zostaną rozegrane w Hali Sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

W zawodach wystartuje ponad 60. zawodników z całej Polski m.in. z Warszawy, Tarnowa, Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Strzelina, Gilowic, Bytomia, Katowic, Siemianowic Śląskich. Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 10:00. Kobiety rywalizują w kategorii open, a mężczyźni rywalizują w jednej z 10 kategorii wagowych z podziałem na II grupy wagowe do 72 kg oraz +107 kg.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja dyscypliny olimpijskiej jaką jest wyciskanie sztangi leżąc, integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi w środowisku sportowym. Patronat honorowy nad tegorocznymi zawodami objęli :sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Stanisław Szwed, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Jan Widera, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii – Grzegorz Tobiszewski.

Zawody dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizator : Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

logo Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy

Bliższe informacje oraz regulamin dostępne na stronie:

http://eurobeskidy.org.pl/imprezy_sportowe/ciezary

Organizatorzy zapraszają sympatyków sportów siłowych do kibicowania.

pr

Data publikacji: 12.03.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również