Kobiety w sporcie #krakowianki: Anna Trener-Wierciak

Anna Trener-Wierciak

Trenować zaczęła przypadkiem, sukces osiągnęła dzięki swojej ciężkiej pracy. Anna Trener-Wierciak – mistrzyni z Krakowa, brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w skoku w dal w 2016 roku.

Chociaż zaczynała od biegania, sukcesy przyniósł jej też skok w dal. Sama o początku tej przygody mówi: „Może miałam zacząć latać”. I lata! W 2016 roku na mistrzostwach Europy we Włoszech zdobyła trzeciemiejsce zarówno w biegu na 100 merów, jak i w skoku w dal. Ten sam rok przyniósł jej brąz w skoku w dal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Na najniższym stopniu podium mistrzostw świata stanęła rok później, a w 2018 roku zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy w Berlinie (skok w dal).

Otwarcie mówi o swojej chorobie (stwardnienie rozsiane), inspirując innych do działania, dając przykład uporu i wytrwałości. Do życia pochodzi z uśmiechem na twarzy i niegasnącym optymizmem. Uczy, że w życiu potrzebny jest balans i że najważniejsze to słuchać swojego organizmu. Jest certyfikowanym nauczycielem jogi, którą rekomenduje jako idealne dopełnienie treningów i ważny element regeneracji zarówno fizycznej, jak i mentalnej.

Info: krakow.pl, fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Data publikacji: 22.12.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również