Kolarze – ze zmiennym szczęściem

20-22 maja w Ostendzie (Belgia) odbywał się II Puchar Świata kolarzy z niepełnosprawnością. Polacy zdobyli 9 medali: dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe. W bardzo dobrej formie jest Anna Harkowska, która była najlepsza w jeździe indywidualnej na czas w kat. C5 na trasie 16,7 km i 58,5 km zdobywając dwa złote medale.

W zmaganiach 23 tandemów kat. B Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zajęli drugie miejsce, a Przemysław Wagner i Artur Korc uplasowali się na ósmym miejscu.

Wśród pań Iwona Podkościelna pilotowana przez Aleksandrę Tecław zajęła trzecie miejsce. Drugi startujący tandem Anna Duzikowska i Natalia Morytko były 11.

Kolejny brązowy medal na handbike’u w kat. H3 wywalczyła Renata Kałuża. W tej samej kategorii w gronie 31 zawodników na 16. miejscu zakończył rywalizację Rafał Szumiec. Przedostatnie miejsce w siedmioosobowej grupie w kat. H1 zajął Rafał Mikołajczyk.

Ze względu na problemy ze sprzętem poniżej swoich możliwości zaprezentowali się w jeździe indywidualnej Rafał Wilk (kat. H4), który był trzynasty i Arkadiusz Skrzypiński – 12 miejsce. Zbigniew Wandachowicz zajął 17 miejsce.

W wyścigu ze startu wspólnego na trasie 33,4 km swoją pozycję poprawiła Renata Kałuża, która zdobyła srebrny medal.

Zaś na dystansie 50,1 km rywalizowało 32 zawodników w kat. H4 mężczyzn. Tym razem Rafał Wilk stanął na najniższym stopniu podium. Arkadiusz Skrzypiński był 13., a Zbigniew Wandachowicz 20.

W kat. H1 na tracie 33,4 km Rafał Mikołajczyk zajął piąte miejsce.

W wyścigu wspólnym wystartowało również 27 tandemtów. Polscy zawodnicy zajęli odpowiednio: Przemysław Wegner i Artur Korc, Iwona Podkościelna z pilotką Aleksandrą Tecław – 6. miejsca, Anna Duzikowska i Natalia Morytko miejsce 8.
W Pucharze startowało także 11 sztafet: Polski zespół utworzyli Rafał Szumiec, Renata Kałuża oraz Rafał Wilk. Nasi reprezentanci spisali się świetnie, finiszując na trzecim miejscu.