Kolejne medale w kolekcji Mroza, czyli Brazylia zobyta!

Nasz czołowy parabadmintonista Bartłomiej Mróz przywiózł kolejne medale, zdobyte tym razem na Brazil Para-Badminton International, rozgrywanym w terminie 9-12 sierpnia w Sao Paulo. Był tam jedynym reprezentantem Polski. Wywalczył złoto w singlu i brąz w grze podwójnej, w której towarzyszył mu Kolumbijczyk Jean Paul Ortuz Vargas.

Złoto to już 20. krążek w najcenniejszym kolorze w jego kolekcji, która po Sao Paulo wzrosła do 50 medali!

Deblowy partner Mroza nie miał najlepszego występu w Brazylii, przegrał bowiem wszystkie swoje mecze singlowe, co powetował sobie w grze podwójnej. Ich wspólna rywalizacja rozpoczęła się od przegranej, po zaciętym pojedynku, z parą brazylijską, by następnie bez większego wysiłku wygrać z kolejną parą brazylijską i meksykańską.

Ostatni mecz polsko-kolumbijski debel rozegrał z reprezentantami Japonii Gen Shogaki i Tetsuo Ura, którzy okazali się lepsi, pewnie wygrywając 21-9, 21-4. B. Mróz i J. P. Vargas musieli zadowolić się brązowym medalem.

Równocześnie rozgrywając grę pojedynczą Mróz w pierwszym meczu rozgromił Tetsuo Ura, tego samego, który później wziął na nim odwet w deblu. W kolejnym pojedynku pokonał zawodnika w barwach Brazylii, by w półfinale trafić na drugiego Japończyka z debla, którego wyższość musiał uznać grając z J. P. Vargasem – Gen Shogaki. Jego również rozgromił.

W finale Brazil Para-badminton International 2018 Bartłomiej Mróz trafił na bardzo mocnego, drugiego w rankingu światowym, Japończyka – Taiyo Imai. Po wyrównanym pierwszym secie nasz reprezentant zebrał całą swoją moc wygrywając kolejne dwa sety i zasłużenie zdobywając złoto. Gratulujemy!