Letni obóz dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji obozu dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Summer Camp 2023 odbędzie się w Wiosce Indiańskiej nad Bobrem w Janiszowie. Od 17 do 23 lipca uczestnicy obozu będą wędrować górskimi szlakami, brzegiem Jeziora Bukowskiego oraz spędzać czas w otoczeniu sudeckich łąk i lasów. Organizatorem jest Fundacja Poland Business Run PBR). Liczba miejsc jest ograniczona.

Tegoroczny obóz to 7 dni niezapomnianej przygody w naturze, na granicy Sudetów Środkowych i Zachodnich, z widokiem na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Góry Kamienne, 5 km od Jeziora Bukowskiego. Uczestnicy będą spać w indiańskich tipi, a dzięki przewodnikom poznają tajniki terenoznawstwa i elementy survivalu

– Od dwunastu lat pomagamy osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Działamy kompleksowo – dofinansowujemy im protezy, wózki czy rehabilitację, ale działamy również w obszarze szeroko pojętej aktywizacji OzN. Nasze obozy to sposób na ciekawe spędzanie czasu wolnego, ruch i integrację – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Obóz wędrowno-survivalowy skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, które poruszają się samodzielnie na nogach lub na protezach i są w stanie dziennie pokonywać dystans ok. 8-10 km. Uczestnik może zabrać ze sobą opiekuna, jeśli potrzebuje go w codziennych czynnościach. Niezbędne jest również odpowiednie wyposażenie.
Program oraz inne szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora – Letni obóz dla osób z niepełnosprawnością ruchową – Poland Business Run.

Info i fot. PBR

Data publikacji: 17.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również