Mazurski rajd rowerowy

Mazurski rajd rowerowy

Już po raz trzeci, w dniach 20-28 sierpnia br., został zorganizowany przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" - Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaliszu III Rajd Rowerowy dla uczestników WTZ.

Tym razem trasa rajdu została wyznaczona szlakiem Jezior Mazurskich. Jechaliśmy od Augustowa do Olecka, Miłek, Kętrzyna, Węgorzewa, Giżycka, Mrągowa, kończąc naszą przygodę w Mikołajkach. Przejechaliśmy na rowerach łącznie 360 km, dziennie około 50 km. Dopisywało nam wszystko: pogoda, humory, a pokonywanie kolejnych kilometrów nie sprawiało żadnych problemów.

P8220287

P8220306

Wystarczyło sił żeby popływać kajakami i rowerami wodnymi, zwiedzić urokliwe miasteczka mazurskie, podziwiać uroki i przyrodę Mazur. Zwiedziliśmy Wilczy Szaniec w Kętrzynie, w Mamełkach oglądaliśmy bunkry, a z wieży widokowej zachwycaliśmy się pięknem krajobrazu, w Dospudzie oglądaliśmy ruiny pałacu Paca, a nieco dalej kręte zakola rzeczki w dolinie Rospudy. Byliśmy również w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce, zwiedziliśmy Park Kamienny w Paprotkach.

P8240331

DSCF0921

Teraz już w domu ciągle wspominamy to co przeżyliśmy i już myślimy o wyprawie w następnym roku.

Tekst i fot.: Marek Konwiński

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również