Medale biało-czerwonych pływaków w Berlinie

9 czerwca zakończyły się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w pływaniu, w Berlinie, w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec. Wystąpiło w nich 500 zawodników z 48 krajów. Polskę reprezentowało 27 pływaków, którzy zdobyli osiem medali: jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe.

Na zawodach w Berlinie pobito dziesiątki rekordów. Jeden z nich na dystansie 400 m techniką dowolną w grupie S10 poprawiła Oliwia Jabłońska rezultatem 4:32,16 min o 0,63 s lepszym od 6-letniego rekordu Europy należącego do Francuzki Elodie Lorandi.

Złoty i brązowy medal przywiózł 16-letni Juliusz Trochimczuk, który w finale 150 m stylem zmiennym zdobył brąz, a w równolegle prowadzonej klasyfikacji młodzieżowej był najlepszy.

Również w młodzieżowych rozgrywkach dwa brązowe medale wywalczył Igor Hrehorowicz na dystansach 400 m stylem dowolnym i 200 m zmiennym.

Dwa srebrne medale przywiozły sztafety męska (Igor Hrehorowicz, Dawid Tomczyk, Gabriel Kowalski, Michał Golus) i żeńska (Paulina Woźniak, Zuzanna Boruszewska, Monika Belczewska, Aleksandra Ochtera) w konkurencji 4 x 100 m stylem dowolnym.

Męska sztafeta 4 x 100 m w stylu zmiennym w składzie: Dawid Tomczyk, Patryk Kowalski, Michał Golus i Gabriel Kowalski popłynęła po brąz. Zaś panie w tej samej kategorii w składzie Monika Belczewska, Zuzanna Boruszewska, Oliwia Jabłońska oraz Paulina Woźniak zdobyły srebrny medal.