Medalodajna Australia. Sukces jakich mało.

Konrad Harasimowicz na najwyższym stopniu podium

Z sukcesami zakończyła swój start w Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji, które odbyły się w kwietniu w Perth (Australia), reprezentacja Polski. Sportowcy z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji zdobyli w Australii 55 medali w tym 18 złotych, 21 srebrnych i 16 brązowych.

– Mamy najwięcej miejsc na najwyższym stopniu podium w historii naszych startów na światowym czempionacie – cieszy się Krystyna Murdzek – prezes PSST.  – Było dużo wyzwań, dużo radości, trochę smutku, jak to w sporcie bywa. Brawa należą się całej drużynie: za znakomite starty i świetną atmosferę – dodaje Murdzek, multimedalistka Igrzysk w Australii.

Na stadionie lekkoatletycznym Krystyna Murdzek, Agnieszka Miczyńska, Ewa Żółtowska i Kinga Sobolak

Na stadionie lekkoatletycznym Krystyna Murdzek, Agnieszka Miczyńska, Ewa Żółtowska i Kinga Sobolak

Liderem polskiej ekipy był Andrzej Górski, który zapisał na swoim koncie 5 złotych medali. Na arenach w Perth było głośno o Konradzie Harasimowiczu. Nasz lekkoatleta ustanowił dwa rekordy świata osób po transplantacji w biegach na 200 i 400 metrów.

Rekord świata w pływaniu dołożył Andrzej Dziedzic, który najszybciej w historii pokonał dystans 400 metrów stylem dowolnym. Polskich medalistów Światowych Igrzysk zobaczymy w maju w Wiśle na starcie 22. Biegu po Nowe Życie.

Info i fot. transplantologia.info

Data publikacji: 24.04.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również