Międzynarodowy decathlon w Krakowie

Międzynarodowy decathlon w Krakowie

W dniach od 10 do 14 lipca 2012 roku dwie ekipy niepełnosprawnych sportowców z WTZ działających przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu wzięły udział w Jubileuszowym Decathlonie w Krakowie.

Decathlon odbył się w 20. rocznicę powstania tej imprezy, a oprócz zespołów z Kalisza udział wzięły ekipy z Republiki Czech, Ukrainy, Rumuni, Chorwacji, Węgier, Austrii, a także polskie zespoły z Nidzicy, Izdebnika i Rynicy.

fot1_min

Zawody sportowe odbyły się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Niepełnosprawni sportowcy rywalizowali – na co wskazuje nazwa tej multidyscypliny – w 10 konkurencjach: biegu na 60 i 200 metrów, w skoku w dal i wzwyż, rzucie piłeczką, pchnięciu kulą, rzutach do kosza, strzałach na bramkę, oraz w golfie i bocci.

fot2_min

Bardzo dobrze w zawodach wypadli sportowcy z Kalisza. Anna Chaładyn i Edyta Owczarek zdobyły złote medale , a Magdalena Jakubowska brązowy. Rywalizacja sportowa była zacięta, ale najważniejsze było to, że każdy z uczestników zawodów czuł się zwycięzcą.

Otwarcie zawodów nastąpiło na krakowskim Rynku, a zakończenie zawodów zostało zwieńczone mszą św. w Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uczestniczyli w niej wszyscy, tym bardziej że msza św. była sprawowana w językach wszystkich biorących udział państw.

fot3_min

Organizatorzy zawodów również spisali się na medal, gwarantując wszystkim uczestnikom zwiedzanie historycznego miasta oraz kopalni soli w Wieliczce. Za rok następne zawody, tym razem w Chorwacji, w Puli. Wszyscy mają nadzieję, że również będą udane jak te w Krakowie.

Marek Konwiński

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również