Miejsca polskich ciężarowców na MŚ

Od 2 do 8 grudnia rozgrywane były w Meksyku Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w podnoszeniu ciężarów.

Polacy na mistrzostwach zdobyli jeden medal: brąz wywalczył Sebastian Świtoński w rywalizacji juniorów. Wielu zawodników uplasowało się w pobliżu podium. Marek Trykacz w kat. do 65 kg zajął 4. miejsce z wynikiem 179 kg, a Grzegorz Lanzer wyciskając 178 kg był piąty. Piąte miejsca zajęły także Marzena Zięba w kat. powyżej 86 kg, która wycisnęła 129 kg, a Justyna Kozdryk podniosła 93 kg w kat. wagowej do 45 kg.
Na siódmym miejscu uplasowali się Mateusz Woroszył w kat. do 97 kg uzyskując wynik 200 kg a Wawrzyniec Latus w kat. do 80 kg wycisnął 186 kg.

Ósme miejsca zajęły Beata Jankowska i Paulina Przywecka-Puziak. Pierwsza z nich startująca w kat. wagowej do 73 kg podniosła 85 kg, a Przywcka-Puziak w kat. do 67 kg uzyskała wynik 90 kg.

Pozostałe miejsca zajęli: dziewiąte Sławomir Szymański w kat. do 49 kg podniósł 133 kg, jedenaste Mariusz Salwa w kat. do 107 kg – 185 kg, a Mariusz Tomczyk był 14. w kat. do 59 kg uzyskując wynik 161 kg.

Drużynowo najlepsi byli Chińczycy, który zdobyli 12 medali (5 złotych, 5 srebrnych, 2 brązowe).