MŚ w rugby na wózkach

W terminie 4-10 sierpnia odbyły się w duńskim Odense Mistrzostwa Świata w rugby na wózkach.

Niestety, bez udziału Polaków, którzy wcześniej nie zakwalifikowali się do finałowej dwunastki.
Faworytem mistrzostw była drużyna USA, ale to Australijczycy sięgnęli po złoty medal, w dodatku nie przegrywając ani jednego meczu w turnieju! W finale pokonali Kanadę 67:56, która wcześniej nieoczekiwanie wygrała po dogrywce z USA 59:56. Amerykanie w meczu o trzecie miejsce pokonali na pocieszenie Japonię 62:56. Australia zdobywając tytuł mistrza świata, tym samym jako pierwsza drużyna awansowała do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
Gospodarze – Duńczycy wywalczyli 6. miejsce. Kolejność turnieju: 1. Australia, 2. Kanada, 3. USA, 4. Japonia, 5. Wielka Brytania, 6. Dania, 7. Szwecja, 8. Nowa Zelandia, 9. Francja, 10. Finlandia, 11. Niemcy, 12. Belgia.