Nadchodzi niezwykły turniej piłkarski w Krakowie

Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego, turniejowego grania i jeszcze większych radości z każdego zagrania i każdej strzelonej bramki. W czwartek, 21 marca KSPN Pogoń Kraków organizuje w Krakowie turniej piłki nożnej dla dzieci z niepełnosprawnościami, głównie z zespołem Downa i spektrum autyzmu ale tez innymi ograniczeniami umysłowymi.

Turniej odbędzie się na obiektach J&J Sport Center, przy ulicy Winnickiej 40 w Krakowie, a pierwszy gwizdek będzie słychać o godzinie 11. Weźmie w nim udział osiem zespołów z województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Swoich reprezentantów, poza gospodarzami turnieju, będą miały między innymi fundacja Megamocni z Kielc i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II z ulicy Niecałej w Krakowie. Data turnieju jest nieprzypadkowa. Właśnie w czwartek przypada Światowy Dzień Syndromu Downa.

– Na naszych boiskach zobaczymy zatem kilkudziesięciu zawodników. I właśnie dla nich przygotowaliśmy, poza pucharami dla ekip i medalami dla każdego uczestnika coś, co każdy z nich mógłby zabrać ze sobą do domu – wspomnienia, pamiątki, podarunki i fajną oprawę – mówi prezes KSPN Pogoń Kraków, Mateusz Dziedzic. – Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich kibiców na nasze obiekty. To będzie ogromne święto dla tych dzieciaków i prawdziwa, szczera, nieskażona radość z kopania futbolówki.

– Turniej jest spotkaniem ludzi wyjątkowych, jedynym takim w skali kraju – uzupełnia Marek Dragosz, dyrektor sportowy krakowskiej akademii. – Pełnym ciepła, wartości i empatii. Takim gdzie młodzi ludzie rozwijają swoje pasje i tam gdzie starsi zmagający się z problemami zdrowotnymi, emocjonalnymi i społecznymi znajdują oparcie.

Turniej jest efektem działań akademii, które w obszarze sportu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością są w Pogoni szeroko rozwinięte. Od kilku lat funkcjonuje sekcja dziecięcego ampfutbolu, a od września ubiegłego roku regularne treningi mają młodzi piłkarze z zespołem Downa. Wywodzą się oni z krakowskiego Stowarzyszenia Tęcza, z którym klub współpracuje od 2019 roku.

– Szczególne podziękowania chcemy przesłać dla partnerów naszego turnieju. Dzięki ich wsparciu mamy ogromną wiarę, że zrobimy razem wiele dobrego dla wszystkich piłkarzy, którzy wezmą udział w czwartkowym turnieju – prezes Mateusz Dziedzic wylicza: – Otrzymaliśmy wspaniałą pomoc od firm Kupiec i OEX Cursor. Paczki dla uczestników wypełniły obszerne podarunki ufundowane przez firmy Herbapol, Delecta i Bakalland. Poza nagrodami rzeczowymi każdy z uczestników wyjedzie do domu z medalem, które przygotował krakowski Brandsport i wadowicka firma SUTEMI. Partnerem wydarzenia jest także Dzielnica VIII – Kraków Dębniki. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że współpraca przy jego organizacji i wsparcie jakie otrzymaliśmy stało się naszą fajną, wspólną sprawą.

pr/

Data publikacji: 19.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również