Najlepsi młodzi goalballiści będą rywalizować w Brazylii

W dniach 12-19 lipca br. w brazylijskim Sao Paulo odbędą się juniorskie Mistrzostwa Świata w goalballu. Nasz kraj będzie reprezentowany przez piątkę zawodników: Bartosza Wróbla, Marcina Czerwińskiego, Krystiana Tyburskiego, Pawła Źrebca i Filipa Kłaczkiewicza.

Będą oni prowadzeni przez trzy-osobowy skład szkoleniowy – trenera koordynatora Piotra Szymalę, asystenta trenera Filipa Szymalę i fizjoterapeutę Michała Soblika.

Polacy rozpoczną rozgrywki w sobotę 15. lipca o godz. 09:20 (14:20 polskiego czasu) meczem z gospodarzami Mistrzostw, następnie o godz. 14:20 (19:20 polskiego czasu) zmierzą się z reprezentacją Izraela.

Niedzielne rozgrywki rozpoczną meczem z USA o godz. 14:20 (19:20 polskiego czasu), następnie o godz. 17:40 (22:40 polskiego czasu) zmierzą się z reprezentacją Kenii. Ostatni mecz fazy grupowej Polacy rozegrają w poniedziałek o godz. 14:00 (19:00 polskiego czasu) przeciwko Korei Południowej.

We wtorek czekają nas mecze półfinałowe, w środę – walka o podium oraz mecze finałowe.

Te i pozostałe mecze będzie można oglądać w transmisji na żywo. Więcej informacji oraz szczegółowa rozpiska meczy: https://www.cbdv.org.br/mundial-de-jovens-de-goalball…

pr/, fot. mat. Pras.

Data publikacji: 11.07.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również