Niepełnosprawni na rowery!

Niepełnosprawni na rowery!

We wsi Biadki pod Krotoszynem w województwie wielkopolskim, 14 czerwca odbył się wyścig rowerowy dla osób z niepełnosprawnością. Rajdowi przyświecały następujące cele: integracja uczestników ze społeczeństwem, zdrowa rywalizacja, popularyzacja tej dyscypliny sportu, podnoszenie sprawności fizycznej, aktywizacja społeczna oraz nauka znaczenia pojęć wygranej i przegranej.

Trasa o długości około 1,9 km przebiegała wokół wsi. Start oraz meta znajdowały się przy budynku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. W zawodach brało udział kilka ekip, w tym również uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kalisza i Przygodzic  z/s w Ostrowie Wielkopolskim, które to placówki działają przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu.

Uczestnicy WTZ z Przygodzic podczas rajdu korzystali z rowerów miejskich wypożyczonych w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas wyścigu wszyscy zawodnicy doskonale się bawili, a cele imprezy zostały w pełni zrealizowane. Nie był to pierwszy rajd rowerowy w którym brali udział podopieczni Fundacji „Miłosierdzie” i mamy nadzieję, że wiele podobnych imprez jeszcze jest przed nami.

Organizatorami zawodów byli: Wielkopolski Związek Kolarski, Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Krotoszyn.

map, fot. Fundacja Miłosierdzie

Zobacz galerię…

Data publikacji: 20.06.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również