Niepełnosprawnik info

Niepełnosprawnik info

W Polsce mieszka ok. 4,5 miliona osób niepełnosprawnych. Wiele z tych osób w ogóle nie wychodzi z domu i nie prowadzi aktywnego trybu życia. Od kilkunastu lat działamy na rzecz równości społecznej.

Angażujemy się w projekty aktywujące osoby niepełnosprawne, osoby starsze oraz projekty promujące dostępność miejsc dla rodziców z dziećmi. Mieliśmy przyjemność współpracować ze wszystkimi miastami – gospodarzami podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 realizując oficjalny projekt społeczny UEFA „Respect Inclusion – Football with No Limits”.

Co to jest Niepełnosprawnik?
To internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób: niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji a także osób starszych i opiekunów z dziećmi. Znajdują się w niej obiekty handlowe, usługowe, kulturalne, urzędy miejskie i inne. Strona dostępna jest w kilku wersjach skontrastowanego tekstu, odczytywana jest przez syntezatory mowy, daje możliwość powiększania czcionki. Informacje o obiektach przedstawiane są w postaci prostych piktogramów lub pełnej, tekstowej informacji. Została ponadto uruchomiona wersja mobilna dostępna za pomocą telefonów komórkowych.

Aplikacja na urządzenia z systemem Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dbs.tusns
Aplikacja na urządzenia z systemem iOS:
https://itunes.apple.com/hk/app/niepe-nosprawnik/id760423046?mt=8

W wyniku stałego rozwoju bazy i dodawania kolejnych miejsc, wyszukiwarka osiągnęła już ponad
10 tysięcy obiektów!

Po co stworzyliśmy Niepełnosprawnik?
Niepełnosprawnik pomaga każdemu znaleźć usługi blisko domu oraz wszelkie miejsca dla niego dostępne. Nie trzeba już tracić czasu na samodzielną weryfikację takich miejsc. Dzięki Niepełnosprawnikowi osoby niepełnosprawne, osoby starsze oraz opiekunowie z dziećmi mogą być znacznie bardziej aktywne, rozwijać się i realizować zawodowo.

Korzystanie z przestrzeni publicznej i dostęp do informacji są jednymi z podstawowych praw człowieka. Brak informacji stanowi ogromną barierę i utrudnia osobom niepełnosprawnym ich codzienną aktywność.

Znajdź nas na facebook: https://www.facebook.com/niepelnosprawnik

Oprac. Kat

Data publikacji: 23.01.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również