Niesłyszący pływali burta w burtę

„Burta w burtę" to nazwa regat żeglarzy niesłyszących, które odbyły się w terminie 4-5 sierpnia br. w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. I rzeczywiście - wobec sporej liczby uczestników (16 trzyosobowych załóg) i stosunkowo niewielkiego akwenu wyznaczonego do regat były momenty gdy jachty niemalże ocierały się o siebie. Ich głównym organizatorem był Polski Związek Olimpijski Głuchych, a zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez PFRON.

Regaty zostały rozegrane na sasankach. Pierwszego dnia, w sobotę było słonecznie, wiatr 1-2 B. Do obiadu rozegrano dwa wyścigi i po obiedzie trzy kolejne. Po pierwszym dniu regat zdecydowanym faworytem była załoga z Tomaszem Gumińskim „Gumisiem” jako sternikiem, z Warszawskiego Klubu Sportowego Głuchych „Wars”, która wygrała trzy wyścigi. Drugie miejsce zajmowała załoga z Marcinem Bodnarem przy sterze, która zwyciężyła w dwóch z nich i wszystko miało się rozstrzygnąć następnego dnia. W niedzielę w dalszym ciągu było słonecznie, wiatr nadal niewielki – 1-2 B i rozegrano trzy wyścigi. Tym razem wszystkie wygrał „Gumiś”.

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i nagrody książkowe. Zawodnicy zostali zaproszeni na III edycję IX Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, która zostanie rozegrana w dniach 24-26 sierpnia.

Wyniki regat:
1. Tomasz Gumiński (9 pkt)
2. Marcin Bodnar (24 pkt)
3. Zbigniew Gumiński (47 pkt)
4. Bartosz Bąkczyk (50 pkt)
5. Anna Kwiatkowska (52 pkt)
6. Barbara Lepszy (56 pkt)

Zobacz galerię…

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również