Ostałowski błysnął na pierwszej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski

Na warszawskim Bemowie 4 i 5 lipca odbyła się pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski (DMP). Zwyciężył Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który samochód prowadzi stopą. Stanął na najwyższym stopniu podium w klasie PRO2.

Treningi i kwalifikacje DMP, które odbyły się 4 lipca miały wyłonić pary finałowe. Bartosz Ostałowski był zadowolony ze swoich biegów. Uzyskał czwarte miejsce w kwalifikacjach, z łączną notą 82 pkt i według niego była to dobra pozycja do zaatakowania podium w całych zawodach.

Przejazdy w parach TOP16 w klasie PRO2 wystartowały 5 lipca w samo południe. Pierwszym rywalem Bartosza był Jacek Stawicki (BMW E46), a kolejnym drifterem, który stanął z nim do walki, był młody kierowca – Daniel Bogucki (BMW E30), a w TOP4 Łukasz Wilczek (BMW E46). Wszyscy trzej przegrali z Bartoszem. W finale spotkał się z Krzysztofem Jóźwiakiem (BMW E30) i ponownie zwyciężył po bezbłędnej walce.

Podczas pierwszej rundy DMP w klasie PRO2 drugie miejsce zdobył Krzysztof Jóźwiak, a trzecie Aleksandra Fijał.

Kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski  zaplanowana jest na 8-9 sierpnia, a odbędzie się na Autodromie Słomczyn k. Grójca.