Parakajakarze z medalami

W dniach 1-3 maja br. w Czeskich Racicach odbyły się Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym. Polscy parakajarze mają powody do zadowolenia, bowiem kilkakrotnie stawali na podium.

W najbardziej licznej klasie startowej – KL3 (kajak) brązowy medal zdobył Mateusz Surwiło, zwycięzcą w tej kategorii był Robert Oliver z Wielkiej Brytanii, a drugi był Tom Kirey z Niemiec.
W połączonych klasach startowych VL1 i VL2 (kanadyjki) aż dwa medale przypadły Polkom Katarzyna Leśkiewicz zajęła drugie miejsce a trzecia była Agnieszka Kopeć. W tej klasie najlepsza była Nadieżda Andrejewa z Rosji.
O krok od medalu był Mirosław Rosiński, który w kanadyjce grupie VL3 zajął czwarte miejsce.
Dobrze zaprezentowali się debiutanci Mariusz Jaros – w klasie KL zajął czwarte miejsce oraz Kamila Kubas, w tej samej klasie była piąta i jednocześnie poprawiła swój rekord życiowy o przeszło sekundę.
Mistrzostwa Europy były sprawdzianem przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w Mediolanie, na których zawodnicy będą zdobywać kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016. Warto podkreślić, że parakajakarstwo zadebiutuje jako nowa dyscyplina.