Pływanie: 5 medali Chmielewskiej i Powroźnika na MP

W dniach 10-12 maja w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu. Na pływalni ,,Olimpijczyk" rozegrano 26 konkurencji. W zawodach wzięło udział 43 zawodników i zawodniczek z klubów: Spartan Lublin, IG Warszawa, Mazowsze Warszawa, Świt Wrocław, UKSG Poznań i MIG Gliwice.

Największą wszechstronnością spośród przybyłych na Górny Śląsk sportowców wykazali się Julia Chmielewska oraz Konrad Powroźnik, którzy zgarnęli w indywidualnych startach po pięć złotych krążków.

Julia Chmielewska z WKSMN IG Warszawa zdominowała rywalizację na dystansach 50, 100 i 200 metrów techniką dowolną oraz 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

Konrad Powroźnik z WKSN Świt Wrocław wywalczył złoto na 100 i 200 metrów kraulem, 50 i 100 metrów motylkiem oraz 200 metrów stylem zmiennym.

Dla członków kadry narodowej Mistrzostwa Polski były doskonałą okazją do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji przed najważniejszą pływacką imprezą tegorocznego sezonu, Mistrzostwami Świata, które już pod koniec sierpnia odbędą się w Sao Paulo.

Drużynowo rywalizację wygrali po raz pierwszy w historii pływacy z WKSMN IG Warszawa, którzy zgromadzili na swoim koncie siedemnaście krążków: siedem złotych, dwa srebrne oraz osiem brązowych. Drugie miejsce zajęła drużyna WKSN Świt Wrocław zdobywając siedem złotych i po dwa srebrne i brązowe medale. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom z LKSG Spartana Lublin z dorobkiem sześciu złotych, trzynastu srebrnych i siedmiu brązowych medali.