Po dwóch zwycięstwach ampfutbolowa reprezentacja Polski zagra o pierwsze miejsce w grupie MŚ!

Ten skład zwyciężył z Kostaryką

Biało-czerwoni udanie rozpoczęli ampfutbolowy mundial w Meksyku pokonując kolejno Kolumbię i Kostarykę po 1:0. Już dzisiaj, 30 października o 23.00 Polacy zagrają z Japonią o jak najlepsze rozstawienie w fazie pucharowej. Transmisja meczu z Japonią dostępna będzie na www.facebook.com/AmpFutbolPolska oraz na portalu i w aplikacji TVP Sport.

W wyjściowym składzie na boisku pojawili się Marcin Guszkiewicz, Przemysław Świercz, Kamil Rosiek, Krystian Kapłon, Bartosz Łastowski i Jakub Kożuch. Między słupkami stanął natomiast bramkarz Kuloodpornych z Bielska-Białej Łukasz Miśkiewicz.

Zawodników aktywnie wspierają czołowi piłkarze kadry Jerzego Brzęczka – Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański, którzy oglądają ampfutbolowe mecze i motywują kadrę Amp Futbol do jeszcze lepszej gry.

– Wielkie gratulacje i szacun dla chłopaków za te dwa zwycięstwa! – mówi Kamil Grosicki, ambasador ampfutbolowej drużyny. – Brawa również dla Kuby Kożucha za tą turboasystę – dodaje „TurboGrosik”.

Drużyna pomimo świetnych wyników daleka jest jednak od hurraoptymizmu i nie lekceważy najbliższego rywala.

– Mimo 6 punktów w dwóch meczach nie jesteśmy do końca zadowoleni z naszej gry. Chcemy grać jeszcze lepiej i wiemy, że stać nas na to. Japonia to bardzo wymagający rywal, który w ostatnim czasie zrobił znaczący postęp, dlatego spodziewamy się trudnego meczu – mówi Krystian Kapłon 17-letni strzelec obu zwycięskich goli na tym turnieju. Trzeba dodać, że strzał padł z pięknego podania 18-letniego Jakuba Kożucha.

Polska po dwóch zwycięstwach jest samodzielnym liderem grupy C, jednak nie może być jeszcze pewna pierwszego miejsca. To właśnie spotkanie z Japonią zadecyduje o kolejności w tabeli i co absolutnie kluczowe – o rozstawieniu w fazie pucharowej.

– Do wygrania grupy wystarczy nam remis, ale my zawsze gramy tylko o zwycięstwo! – komentuje Bartosz Łastowski, najlepszy strzelec biało-czerwonych, który z powodu żółtych kartek mecz z Japonią obejrzy z trybun. – Tworzymy jedną drużynę, niezależnie od tego kto wychodzi na boisko. Jestem pewny, że chłopaki dadzą radę! – dodaje napastnik, który w 70 meczach kadry zdobył aż 61 goli.

Mecz z Japonią już dzisiaj o 23.00. Zapraszamy do śledzenia transmisji LIVE!

Mistrzostwa Świata Amp Futbol – Meksyk 2018
San Juan de los Lagos, 27 października – 4 listopada 2018.

Partner Główny Reprezentacji Polski: Grupa ENERGA
Oficjalni Sponsorzy: OSHEE i Robert Lewandowski
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, IFB
Partner Medyczny: Ottobock Polska
Partner Techniczny: Vita-Sport
Partnerzy: PZPN, Pentagon Research

Udział reprezentacji Polski w mistrzostwach dofinansowuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zobacz galerię…

pr, fot. Bartłomiej Budny
Data publikacji: 30.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również