Polacy szóstą drużyną świata w tenisie!

Polacy szóstą drużyną świata w tenisie!

Od 3 do 9 maja 2010 r. polscy tenisiści rywalizowali z najlepszymi w 15. Drużynowych Mistrzostwach Świata w Tenisie na Wózkach w tureckiej Antalyi, ostatecznie zajmując szóste miejsce w gronie 32 najmocniejszych narodowych drużyn na świecie. Jest to awans o 7 miejsc w porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem, zatem znaczący sukces.

Zdobycie tego miejsca nie było łatwe. Pierwszy mecz z rozstawioną Australią został wygrany 2:1, ale po morderczej ośmiogodzinnej rywalizacji. W singlu Piotr Jaroszewski (pierwsza polska rakieta) z SIKT Płock pokonał Bena Weekesa 3-6, 6-3, 6-4, natomiast Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wlkp.) uległ Adamowi Kellermanowi 1-6, 2-6. Zadecydował wynik debla wygranego przez Polaków w powyższym składzie wynikiem 3-6, 6-3, 6-4. Zwycięstwo zagwarantowało wejście do najlepszej ósemki świata.

Ćwierćfinałowy mecz z dotychczasowymi mistrzami świata Holendrami polska drużyna grająca bez Jaroszewskiego przegrała 0:3. Holendrzy wystawili swych najlepszych zawodników, którzy nie oddali Polakom ani jednego gema.

Wygrana 2:1 w kolejnym meczu z wyżej notowaną w światowym rankingu Słowacją dała szansę na piąte miejsce, jednak w ostatnim meczu z Belgią Polacy przegrali 0:3 i ostatecznie zajęli szóste miejsce.

Tytuły drużynowych mistrzów świata zdobyły w kategorii mężczyzn zespół Szwecji przed Holandią i Francją. W kategorii kobiet najlepsza była Holandia, drugie miejsce przypadło drużynie z Japonii, a trzecie Tajlandii. Wśród juniorów również była najlepsza Holandia, za nią Hiszpania i Australia. Drużyna USA zwyciężyła przed Izraelem i Szwecją w kategorii koedukacyjnej quad (tetraplegicy).

tenis2010

Na zdjęciu od lewej: Albin Batycki (Spartakus Koźmin Wlkp.), Maciej Hrycyszyn trener (Wrocław),

Piotr Jaroszewski (SIKT Płock), Jerzy Kulik (SIKT Płock)

Oprac. MaC
fot.: SIKT Płock

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również